אודות הטנור יוסף ארידן - מורה לפיתוח קול

שלום לכם ותודה שנכנסתם להציץ באתר שלי.

שמי יוסף ארידן. אני זמר אופרה שמופיע על במות בארץ ובחו"ל, סולן האופרה הישראלית מאז שנת 2000, שם ביצעתי עשרות תפקידים ראשיים. בחו"ל הופעתי בבתי אופרה ובפסטיבלים רבים, ובארץ הופעתי גם בפופ ומוזיקה קלה, למשל בפרוייקטים כמו – "שלומית אהרון ושלושת הטנורים". שמחתי להשתתף כמורה לפיתוח קול בתכניות טלויזיה כמו "היחידה", והופעתי בתכניות אירוח שונות בטלויזיה כיועץ בתחום הקול. את לימודי הזימרה שלי התחלתי באקדמיה למוזיקה באוניברסיטת תל אביב, ומאז למדתי והשתלמתי לא מעט בנושא הזמרה גם באיטליה ובגרמניה, גם במוסדות וגם עם מורים מאסטרים בתחומם. כזמר פעיל אני סופג באופן קבוע טכניקות קול ושירה מעצם היותי באופן תדיר על הבמה. לימדתי במוסדות אומנות שונים, ביניהם ביה"ס למוזיקה של הקריה האקדמית אונו ובית הספר לאומנויות "הבמה המרכזית" בתל אביב, ומזה כמה שנים אני מורה לפיתוח קול בבית הספר המרכזי לחזנות.

אני פוגש תלמידים מכל סקאלת הז'אנרים המוזיקליים, ומצליח להקנות להם טכניקה חזקה, שתתן בסיס גופני מעולה לסגנון השירה שממנו הם מגיעים ואותו הם מבצעים.

השילוב המנצח בין ההוראה המדוייקת לנסיון הבימתי הרחב, עוזר לי להשיג תוצאות מעולות עם התלמידים מזה יותר מ 15 שנה. כל הידע והנסיון מתחום האקדמיה, הבמה, הטלויזיה וההוראה, מגיע אליכם בצורה נקייה וישירה, בשיעורי פיתוח קול שאני מעביר, ברמה הגבוהה ביותר שקיימת.

הדגש בשיעורים שלי הוא על ביצוע מעשי, כאשר לכל תרגיל יש מטרה והסבר. אין בשיעורים תרגילים אין סופיים של נשימות והימהומים – אלא יישום הטכניקה ישירות על השירה בזמן אמת. בכל שיעור – שרים.

בשבילי, אוירה נעימה, ידידותית ומשוחררת, היא מטרה בפני עצמה בכל שיעור, ויש חשיבות עליונה לטיפוח האמון ביני לבין התלמיד, כאשר הדיאלוג הוא תמיד אמיתי ובגובה העיניים.

אל תיתן למישהו לא מקצועי לטפל בקול שלך. אני מבטיח לעשות את העבודה ולהשיג יחד תוצאות!